Emek Serverler Nedir?

Emek serverler Metin2 oyunlarında günümüz itibariyle, pvp serverler arasında en aktif şekilde kullanılan, server tipidir. Genellikle zor oyun sevenlerin tercih ettiği emek serverler, zorluğunun yanı sıra oldukça eğlenceli serverler arasında yer almaktadır.

Metin2 pvp serverler zor serverler olarak karşımıza çıkarken emek serverlerin zorluk derecesinin artması ile birlikte, TR tipi emek serverler ortaya çıkmış ve oldukça tutulmuştur. TR tipi emek serverlerde başlangıç tipindeki itemler dışında, hiçbir item herhangi bir npc pazarında satılmamaktadır. Aslında emek serverler için en zevkli yanı da, budur diyebiliriz.

Yükseltme ve Efsun nesnesinin metinlerden düştüğü, oldukça zor bir pvp düşünün. Pazar sayısının son derece fazla olması ise, TR tipi emek serverler kategorisinde online oyuncu sayısının çok daha fazla olmasına sebep olmaktadır.

Son zamanlarda çeşitli nedenlerden dolayı fazlaca değişime giden Metin2 pvp serverler, bazı oyun tipleri ile adeta farklı bir oyun yapısına bürünmüş durumdalar. Hatta bu serverlerdeki oyunlara girdiğinizde, sanki bir Metin2 pvp serverinde değil de, bambaşka bir oyundaymış hissine kapılmanız mümkün.

Oyunda olunmasa bile Offline Shop sistemi sayesinde bir Pazar sisteminin kurulmuş olması, oyuna olan ilgiyi en fazla artıran etkenlerin başında gelmektedir. Gerçekten son zamanlarda zor severler tarafından en fazla tercih edilenler arasında yer alan emek serverler, hızlı gelişimleri ile daha birçok oyun tipini de kısa sürede ekarte edecek gibi görünüyor.

Yazar: tayfurozsoy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir