Okullar ve Üniversiteler için Güneş Panellerinin 5 Faydası

Çoğu insan için güneş panelleri konut ve ticari kullanımla eş anlamlıdır. İnsanlar elektrik faturalarını karşılamak için evlerine güneş panelleri koydular ve yeni iş yapmak için ticari binalarını büyütüyorlar ve “yeşile gidiyorlar”. Ama güneş panelleri okulların veya üniversitelerin düzenine eklendiğinde ne olur? Bugün, okullardaki güneş paneli kurulumları daha popüler hale geliyor.

Olduğu gibi, bu kurumların çevresel etkilerini azaltmakta ve onları daha çevreci ve daha çevreci hale getirmektedir. Çoğu durumda, çevre dostu üniversiteler, öğrenci tabanında daha fazla kayıt ve daha fazla ilgi düzeyi görebilmektedir.

Bu avantajlar sayesinde, bir trend güneş uygulayıcıları, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar daha fazlasını görmeyi bekleyebilirler.

Okulum neden Solar’a gitmeli? 5 Akıllı Sebep

Okullar için güneş panelleri birçok faydaya sahiptir. Bir kurumun karbon ayak izini azaltmanın yanı sıra, güneş panelleri de büyük bir güç üretir. İşte okullar için güneş panellerinin en önemli faydalarından birkaçı:

1. Güneş Panelleri Çoğu Üniversite Çatısında İyi Çalışır

Çoğu konut evler, güneş panelleri ekleyerek zorlaştırır çatılar, zor. Öte yandan, üniversiteler ve okullar, genellikle güneş paneli kurulumu için ideal malzemelerden yapılmış düz ve geniş çatılara sahiptir .

Güneş panelleri için en yüksek potansiyele sahip olmak için açık, gölgesiz alan sağlamakla birlikte, bu çatıların, güneş enerjisi tesisatını daha zor hale getirebilecek ahşap zona gibi hassas malzemeler de sunması olası değildir. Çatı açısı ve malzeme güneş panellerinin etkinliği üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğundan, bu panelleri kurmak isteyen herhangi bir kolej veya üniversite için mükemmel bir haber.

2. Güneş Enerjisi Okul için İşletme Maliyetlerini Düşürecek

Elektrik fiyatları son on yılda arttı. Çok fazla elektrik kullandıkları için, okullar ve üniversiteler bu fiyat artışlarının birincil kurbanlarından olmuştur.

Neyse ki, güneş enerjisi , dünya genelinde bol miktarda bulunan, özgür bir enerji kaynağıdır ve gelişmiş teknoloji ve yetenekli montajcılar, kurumlar için daha da erişilebilir hale getirmiştir.

Aslında, kolejler ve üniversiteler, mevcut olan en düşük maliyetli (watt başına maliyet) sistemlerden bazılarına erişebilir. Sistemler büyüdükçe, watt başına maliyeti düşer. Bu, kolejlerin ve üniversitelerin , gridin tahmin oyunu olmaksızın uygun bir güce sahip olabileceği anlamına gelir .

3. Güneş Enerjisi Güçlendirmek Kayıtları İyileştirebilir

Güneş enerjisi, çevre dostu öğrenciler, öğretmenler ve destekçiler için son teknoloji ve caziptir. Bu nedenle, bir güneş paneli sistemi kuran bir üniversite veya üniversite, kayıtlardaki bir artışı kolayca görebilir.

Bu olabilecek bir binaya güneş panelleri olan rekabetçi alanlarda özellikle doğrudur potansiyel kayıtlı kişiler gözünde rakiplerinden biri üniversiteye ayıran faktör.

Modern öğrenciler okulları seçtiğinde, çoğu çevre dostu uygulamalar, yenilenebilir enerji ve çevre dostu tesisler sunan seçenekler arar. Bu nedenle, bazı kolejler ve üniversiteler, kurumun yeşil girişimlerini ilerletmek için tasarlanmış Sürdürülebilirlik Ofisleri kurmuşlardır.

Bu şeylerin hepsi tek bir kurumda bir araya geldiğinde, bu okulun yenilikçilik ve yaratıcılık için bir itibar kazanması kolaydır. Güneş panelleri sadece enerji üretmeklekalmaz, aynı zamanda eşsiz bir sosyal ve kültürel sembol olarak öne çıkarlar.

4. Güneş Enerjisi Sınırsız ve Güvenilir Enerji Sağlar

Üniversiteler, okullar ve rezidanslar için güneş enerjisi sistemleri güvenilir bir sınırsız enerji kaynağı sunar. Fosil yakıtlar sınırlı bir enerji kaynağı iken, güneş enerjisi değildir. Bulutlu günlerde, kısmen güneşte ve hatta kış ortamlarında çalışmak üzere tasarlanan güneş panelleri, onları yerleştiren üniversiteler ve okullar için önemli miktarda güç üretebilir.

5. Kolejlerdeki Güneş Dizileri Güneş Enerjisini İleriye Taşımaya Yardımcı Olur

Güneş panellerine yatırım yapmak için, insanlar önce onları iş başında görmeliler. Üniversiteler kamusal alanlarla meşgul olduğundan, güneş panelleri kuracak kampüsler, güneş enerjisi dizileri için daha fazla maruz kalma sağlayarak güneş enerjisi endüstrisini ilerletmek için önemli bir çalışma yapıyorlar. Bu özellikle, büyük, kampüs güç sistemleri yükleyen üniversiteler için geçerlidir.

İnsanlar güneş panellerini işyerinde görme fırsatına sahip olmadıkça, nispeten garip ve yabancı hissedebilirler. Neyse ki, üniversite kampüslerinde güneş panelleri ile temas eden öğrenciler, öğretim üyeleri ve ziyaretçiler dizilerin nasıl çalıştığını öğrenme fırsatı buluyor. Bu, insanları panellerle tanıştırmaya yardımcı olur ve umarız ki, güneş enerjisi yatırımlarına kendi istekleriyle yatırım yapma konusunda ilham verir.

Okul Hibeleri İçin Güneş Panelleri Nedir?

Konut sahipleri evlerine güneş panelleri kurmak istediklerinde, masrafları karşılamaya yardım etmek için federal hükümetten hibeler almaya hak kazanırlar. Neyse ki, aynı kolejler ve üniversiteler için de geçerlidir. Günümüzde, güneş dizilerini kurmak isteyen okullar için birçok farklı federal program var.

Örneğin, Enerji Bakanlığı 2011 yılında Güneş Enerjisi’ni araştıran araştırma ve geliştirmeyi destekleyen SunShot Girişimi’ni tanıttı ve elde etme maliyetini azaltmak için tasarlanan projeleri kurdu. Aslında, inisiyatifin birincil hedefi, güneş enerjisinin fiyatını 2020 yılına kadar fosil yakıt bazlı elektriğinkiyle karşılaştırılabilir yapmaktı.

Bunlar gibi programlar, okullar ve üniversiteler için güneş kurulumunun fiyatını dengelemeye ve onları keşfetmeye ilgi duyan kuruluşlar için çok daha erişilebilir hale getirmeye doğru uzun bir yol kat edebilir.

Üniversitenin Geleceği Güneş Kurulumları Parlak Görünüyor

Günümüzde, kolejler ve üniversiteler, güneş panellerinin kurulumu söz konusu olduğunda kazanacakları çok şey var. Enerji faturalarını azaltmak ve okul tesislerini güçlendirme ile ilgili maliyetleri azaltmak için ideal olan güneş panelleri, geniş kapsamlı sosyal ve kültürel etkilere de sahip olabilen çevre dostu bir eklentidir ve Sandbar Solar gibi şirketler daha fazlasını yüklemektedir .

Öğrenciler yeşile gitmek ve karbon ayak izlerini azaltmak için adımlar atan bir üniversiteyi gördüklerinde, öğrencinin devam kararını kolayca etkileyebilir ve okul için daha yüksek kayıt sayılarına neden olabilir.

Dahası, güneş panelleri kurmak isteyen okullar için vergi indirimleri ve krediler mevcut olduğu için, yolun karşılığını ödeyecek uygun fiyatlı bir seçenek.

Yazar: tayfurozsoy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir